Aktualności

Prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej badania potrzeb/oczekiwań nauczycieli wobec Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rybniku lub filii w Raciborzu

ANKIETAZabawa z wełną

W dniu 08 października 2020 r. odbyły się warsztaty dla nauczycieli. “Zabawa z wełną – wykorzystanie wełny w zajęciach plastycznych i terapeutycznych”.


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania29 września

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.


Zapraszamy do udziału w konkursie

Regulamin konkursu


We wrześniu w  czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Rybniku odbyła się IX edycja Narodowego Czytania. Akcja została zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku. W trakcie dziewiątej odsłony czytany był dramat Juliusza Słowackiego “Balladyna” – wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Fragmenty utworu czytali pracownicy biblioteki rybnickiej i raciborskiej filii PBW.


Wsparcie dla nauczycieli w pracy zdalnej – prezentacja


Nauczycielom polecamy stronę Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej “WOM” w Rybniku, gdzie znajdują się materiały, linki oraz informacje, przygotowane przez nauczycieli konsultantów, przydatne w zdalnym nauczaniu.

“WOM” Rybnik zaprasza do skorzystania z oferty szkoleń online:  KALENDARZ SZKOLEŃ

Polecamy WOMikowe kolorowankipobierz załącznik


Darmowy e-book

Wydawnictwo Olesiejuk poleca darmową książkę elektroniczną dla dzieci o koronawirusie.

WOMikowe kolorowankipobierz załącznik


 WSPARCIE DLA NAUCZYCIELI – pomoce w zdalnym nauczaniu

przydatne materiały, linki, informacje – RODNiIP “WOM” Rybnik


Pomoce dla nauczycieli w nauczaniu zdalnym

 


Materiały edukacyjne, platformy, strony i serwisy internetowe  polecane przez MEN


Sejm ustanowił patronów roku 2020. Uhonorowani zostali: św. Jan Paweł II, hetman Stanisław Żółkiewski, Roman Ingarden i Leopold Tyrmand. 2020 rok będzie także rokiem Bitwy Warszawskiej 1920 roku oraz Zaślubin Polski z morzem w Pucku w jej 100. rocznicę.